Πάντα στηρίζαμε το έργο της Πυροσβεστικής και όλων των Υπηρεσιών που λειτουργούν προς όφελος του πολίτη… Όταν είδαμε ότι έγινε ένα εργατικό ατύχημα μπροστά μας και κατέφθασε η Πυροσβεστική Υπηρεσία Γιαννιτσών πλησιάσαμε να βγάλουμε μία φώτο. Άλλωστε, το να καταδεικνύεται ότι η Υπηρεσία βρίσκεται κοντά στους πολίτες άμεσα και όποτε κληθεί είναι σημαντικό. Όμως η αντίδραση από συγκεκριμένο πυροσβέστη ήταν απαράδεκτη! Με φωνές δε βγαίνει κάτι, παρά το αντίθετο αποτέλεσμα. Ήμασταν σε απόσταση, εννοείται, οπότε δεν μπορεί να δικαιολογηθεί, δεν εμποδίζαμε το έργο τους. Και άλλωστε όταν μιλάμε για ένα εργατικό ατύχημα, αν μη τι άλλο πρέπει να προβάλλεται για να επισημαίνεται η προσοχή σε εργάτες και προπάντων σε εργοδότες, ώστε να είναι σωστοί-από όλες τις απόψεις. Ξέρετε εσείς…
Δημοσιεύτηκε στις 2 Μαρτίου, 2012