Την Τρίτη 25 Νοεμβρίου, μνήμη της Αγίας Μεγαλομάρτυρος και Πανσόφου Αικατερίνης, πανηγυρίζει το φερώνυμο Ιερό Παρεκκλήσιο της Ενορίας Αγίων Κωνσταντίνου & Ελένης Γιαννιτσών (παραπλεύρως Ο.Τ.Ε. Κατά την διάρκεια των Ιερών Ακολουθιών θα τεθεί σε προσκύνηση τμήμα του χαριτόβρυτου Ιερού Λειψάνου της Αγίας Μεγαλομάρτυρος και Πανσόφου Αικατερίνης. ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 24/11 7:30 π.μ. Όρθρος και Θεία Λειτουργία 6:00 μ.μ. Πανηγυρικός Εσπερινός χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας κ. Ιωήλ 8:00 μ.μ. Ιερά Παράκλησις εις την Αγίαν Αικατερίνην ΤΡΙΤΗ 25/11 7:30 π.μ. Όρθρος και Αρχιερατική Θεία Λειτουργία προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας κ. Ιωήλ 4:30 μ.μ. Εσπερινός, Παράκλησις εις την Αγίαν Αικατερίνην και Ιερόν Ευχέλαιον
Δημοσιεύτηκε στις 24 Νοεμβρίου, 2014