Χθες (04.03.2012) το βράδυ, στο Λιποχώρι Πέλλας, δύο άγνωστοι δράστες, έχοντας καλυμμένα τα χαρακτηρίστηκα του προσώπου τους, εισήλθαν σε πρατήριο υγρών καυσίμων ιδιοκτησίας 92χρονης ημεδαπής, στο οποίο βρισκόταν ο 53χρονος γιος της ιδιοκτήτριας και με την απειλή πιστολιού και μαχαιριού, αφαίρεσαν συνολικά το χρηματικό ποσό των 600€ και διέφυγαν πεζοί. Προανάκριση για το συμβάν ενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Σκύδρας Πέλλας.
Δημοσιεύτηκε στις 5 Μαρτίου, 2012