Εχτές το πρωί συνελήφθη ένας 49χρονος ημεδαπός σε χωριό της Πέλλας ο οποίος κατείχε και καλλιεργούσε ναρκωτικές ουσίες και όχι μόνο. Πιο συγκεκριμένα, μετά από έρευνα που πραγματοποίησαν αστυνομικοί του Τμήματος Γιαννιτσών βρέθηκαν στην κατοχή του και κατασχέθηκαν · 6 συσκευασίες με ακατέργαστη κάνναβη συνολικού μικτού βάρους 2.638 γραμμαρίων, · 2 δενδρύλλια κάνναβης ύψους 1,20 και 2 μέτρων τα οποία καλλιεργούσε σε χωράφι, · 1 συσκευασία με λαθραίο καπνό μικτού βάρους 150 γραμμαρίων, · 1 ηλεκτρονική ζυγαριά ακριβείας και · 1 κινητό τηλέφωνο. Η κατασχεθείσα ποσότητα λαθραίου καπνού θα αποσταλεί στο Τελωνείο Σκύδρας για τον καταλογισμό των διαφυγόντων δασμών. Όσον αφορά τον συλληφθέντα σχηματίστηκε δικογραφία και θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Γιαννιτσών.
Δημοσιεύτηκε στις 23 Οκτωβρίου, 2014